A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését a Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolással kell igazolni.
Autósiskolánk járművezető képzést – jelenleg – A1, A24+, B, C, CE, D kategóriában végez a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelete „a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól” a továbbiakban: Képzési Rendelet mellékletei, valamint a Nemzeti Közlekedési Hatóság által kiadott, az egyes járműkategóriákra vonatkozó „Tantervi és vizsgakövetelmények”- alapján.
Valamennyi tanfolyamunkon teljes képzési szolgáltatást biztosítunk, amely elméleti (tantermi), és gyakorlati részből áll.
Jelentkezéskor Képzőszerv tájékoztatja a Tanulót az általa végzett képzés és a vizsgára bocsátás feltételeiről. Biztosítja, hogy a Tanuló a hatályos jogszabályoknak és előírásoknak megfelelő képzésben vegyen részt.
Képzésre az vehető fel, aki:
A tanfolyamra való beiskolázás a Tanulóval megkötött, a jogszabályi előírásoknak megfelelő – 18 életévét még be nem töltött tanuló esetében – a törvényes képviselővel, gondviselővel aláíratott – írásbeli (felnőttképzési) szerződés alapján történik. (1. számú melléklet).
Ha a képző szerv a jelentkezés időpontjában – az általa vizsgálható okmányok és a tanuló nyilatkozata alapján – megállapította, hogy a tanuló a vizsgára bocsátásra vagy a vezetői engedély kiadására vonatkozó feltételeknek nem felel meg, erről a tényről a tanulót tájékoztatja.
Egészségi alkalmasság: A1, A24+, B kategóriára való jelentkezés esetén a jelentkező köteles az alkalmassági vizsgálat elvégzésére az első fokon jogosult orvosnál (háziorvos) megjelenni, magát a szükséges 1. csoportú előzetes egészségi alkalmassági vizsgálatnak alávetni. A 13/1992. (VI.26.) NM rendelet alapján az „AM” kategória esetén orvosi alkalmassági vélemény nem szükséges.
Pályaalkalmasság: előzetes pályaalkalmassági vizsgálat csak akkor szükséges, ha azt az orvosi vizsgálat során elrendelték.
A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálathoz a külön jogszabályban előírt gépjármű vezetési gyakorlatból tett öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző két éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni. Amennyiben a vizsgázó valamely kategóriában, alkategóriában, kombinált kategóriában tett öt sikertelen forgalmi vizsgát követően a rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálaton „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést szerzett, a továbbiakban közúti járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem kötelezhető.
Előzetes pályaalkalmassági vizsgálaton szerzett alkalmas minősítés szükséges:
A pályaalkalmassági vizsgálaton megállapított minősítés a következő alkalmassági kategóriákra vonatkozhat:
A pályaalkalmassági vizsgálat során, e rendelet hatálybalépését megelőzően szerzett pályaalkalmassági minősítés a vezetői engedélybe történt – az alábbiakban felsorolt – bejegyzések valamelyikével is igazolható:
A képzésre az vehető fel, aki:
(Alapfokú iskolai végzettség: a közoktatásról szóló törvény szerinti alapfokú iskolai végzettség, vagy a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló törvény szerint azzal azonos végzettségi szintnek megfelelő külföldön szerzett iskolai végzettség)
A vizsga alóli felmentést, valamint indokolt esetben a szóbeli vizsgát a közlekedési hatóság határozattal és a jelentkezési lapon tett bejegyzéssel engedélyezi.
Elméleti vizsgára az bocsátható, aki:
Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható az is, aki
Gyakorlati vizsgára az bocsátható, aki:
Forgalmi vizsga – a „B” kategóriás képzés kivételével – sikeres járműkezelési,rutin vizsga után tehető.
Az A1, A24+ kategóriában vizsgázók gyakorlati vizsgáján az első járműkezelési vizsga kezdetén a vizsgabiztos átveszi a jelenlétében aláírt kötelező „Nyilatkozatot”. (Képzési rendelet 7.2.4.1. pont) A nyilatkozat hiánya vagy az aláírásának megtagadása esetén a vizsga nem folytatható le.
A közúti járművezetők vizsgáztatását a közlekedési hatóság végzi. A vizsgát a közlekedési hatóság szervezi. A vizsgák helyét és időpontját is a közlekedési hatóság jelöli ki. A vizsgatárgyra vonatkozó vizsgakötelezettség teljesítése alól felmentést – kérelemre – megfelelő képesítés, végzettség esetén a közlekedési hatóság ad.
Az elméleti vizsga írásbeli, szóbeli, vagy számítógépes elméleti vizsga lehet. Az egyes vizsgatárgyak típusát a vonatkozó jogszabályok alapján a közlekedési hatóság határozza meg. A közlekedési hatóságtól kapott engedély alapján az írásbeli, vagy a számítógépes elméleti vizsga helyett: a magyar nyelvet nem anyanyelvi szinten beszélő, értő külföldi állampolgár, amennyiben nem áll rendelkezésre vizsgaanyag a vizsgázó állampolgársága szerinti hivatalos nyelven tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet.
A magyar nyelvet nem beszélő külföldi állampolgárságú személy vizsgára jelentkezésekor nyilatkoztatni kell a jelentkezőt arról, hogy milyen nyelven kíván vizsgázni, és ezt a jelentkezési lapon is fel kell tüntetni. A vizsgát bizottság folytatja le. Egy bizottság két fő vizsgabiztosból áll. A vizsga a vizsgázók személyazonosságának megállapítását követően kezdhető meg. A magyar nyelvet nem beszélő vizsgázók szóbeli vizsgája az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Irodától kirendelt tolmács közreműködésével történik. Amennyiben az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda a tolmácsolást nem tudja biztosítani, akkor annak ellátására a szükséges nyelvben jártas más alkalmas személyt kell kirendelni.)
Az elméleti vizsgán a vizsgahelyiségben csak a vizsgázók, a vizsgabiztosok, a vizsgarendező, a vizsgáztatást ellenőrző személyek, a vizsgabiztos jelöltek és szükség esetén a tolmács tartózkodhatnak. Elméleti vizsga csak olyan vizsgateremben tartható, amelyet a közlekedési hatóság előzetesen arra alkalmasnak nyilvánított.
A közúti járművezetők elméleti vizsgája – a Képzési Rendelet 12. § (2) bekezdésben foglaltak szerint kizárólag számítógépes elméleti vizsga a továbbiakban: SZEV) formájában bonyolítható le. A rendelkezésre álló különböző nyelvű SZEV-vizsgaanyagok közül a vizsgázó állampolgárságára tekintet nélkül választhat.
A tolmács közreműködésével történő elméleti vizsgaigényt a kért vizsgaidőpontot megelőzően legalább 15 nappal korábban kell benyújtani a közlekedési hatósághoz.
Vizsgát az a vizsgázó tehet, aki a vizsgajegyzőkönyvön szerepel, a kiírás szerinti időpontban a vizsga helyszínén vizsgára alkalmas állapotban megjelent, személyazonosságát hitelt érdemlően igazolni tudja. A vizsgázónak a vizsga helyszínén a számára kiírt időpontban pontosan meg kell jelennie. A már hitelesített (lezárt) vizsgajegyzőkönyvre további vizsgázó nem vehető fel.
Az elméleti vizsgák esetén a vizsgabiztos tájékoztatásának megkezdése után érkező vizsgázó a vizsgán nem vehet részt. A vizsgabiztos a vizsgajegyzőkönyv és a személyazonosító igazolvány adatai alapján egyezteti és ellenőrzi a vizsgázó személyazonosságát. Személyazonosító igazolvány hiányában el kell fogadni a diákigazolványt (14. életév betöltéséig), útlevelet, vagy a kártyaformátumú vezetői engedélyt. Szembenéző fényképet (arcképet) nem tartalmazó, vagy lejárt érvényességű igazolvány a személyazonosság igazolására nem használható.
A vezetői engedéllyel rendelkező vizsgázónak a vezetői engedélyét a vizsgán minden esetben be kell mutatnia, ennek hiányában a vizsga nem tartható meg. Csak meglévő, érvényes vezetői engedélyének bemutatásával tehet vizsgát a vizsgázó abban az esetben, ha a vizsga letételéhez az előírt feltételként meghatározott kategória meglétét kell igazolnia.”
Aki a vizsgán valamely vizsgatárgyból nem felelt meg, legkorábban három munkanap eltelte után tehet újabb vizsgát. Sikertelen elméleti vizsga esetén a Tanuló a vizsga helyszínén is intézheti a pótvizsgára jelentkezést és a vizsgadíj befizetését.
A vezetési gyakorlat tantárgyat szakoktatói felügyelet mellett lehet gyakorolni. A gyakorlásra a közlekedési hatóság által hitelesített, a tanuló nevére a képző szerv által a „Bizonylati Albumban” meghatározott módon kiállított vezetési karton jogosít. A vezetési gyakorlat tantárgy oktatása akkor minősül a közúti közlekedés szabályairól szóló rendelet szerinti oktatásnak, ha a vezetési kartont a szakoktató a „Bizonylati Album”-ban előírt szabályok szerint kitöltötte és a tanuló az egyes gyakorlati órák megkezdésekor és befejezésekor – a gyakorlati foglalkozás kezdete és befejezése pontos idejének feljegyzése mellett – saját kezűleg aláírta.
A járművezetési gyakorlat oktatása során – a kétkerekű járművek vezetésének oktatását kivéve – egy oktató egyidejűleg csak egy tanuló oktatását végezheti. A kétkerekű járművek vezetésének oktatása során egy oktató egyidejűleg az alapoktatási feladatok oktatásánál maximum három főt, a főoktatásnál maximum két főt oktathat.
A vezetési gyakorlat oktatása során – a járműben kialakított ülőhelyek számának megfelelően – a tanuló, a szakoktató, a tolmács, a szakfelügyelő és az ellenőrzésre jogosult személyek, a képzés ellenőrzésének akadályozása nélkül az iskolavezető, a megfigyelő szakoktató, a szakoktató jelölt, valamint az iskolavezető engedélyével a tanuló hozzájárulásával megjelölt más személy tartózkodhat. Motorkerékpár hátsó ülésén oktatás közben személy nem szállítható.
A jármű biztonsági ellenőrzésére, technikai kezelésére, valamint a manőverezési feladatok elsajátítására irányuló alapoktatást alapvetően gyakorló pályán kell végezni. Pedagógiai és módszertani szempontok alapján azonban a jármű technikai kezelésének oktatása részben – a szakoktató által elfogadhatónak tekintett forgalmi körülmények mellett – a közúti forgalomban is történhet.
A főoktatás – „B” kategóriás képzés kivételével” – csak sikeres járműkezelési vizsga után kezdhető el.
Oktatás helyszíne:
A kétkerekű járművek vezetőinek oktatása során a tanuló kötelezően előírt felszerelése:
A járműkezelési és a forgalmi vizsgán a vizsgajárműben egy vizsgázó, valamint – a járműben kialakított ülőhelyek számának megfelelően – a vizsgabiztos (ok), a szakoktató, a vizsgáztatást ellenőrző személy (ek) és a vizsgabiztos-jelölt foglalhatnak helyet.
A meghatározott személyeken túlmenően a járműkezelési és a forgalmi vizsgán, amennyiben a vizsgán nincsen szakfelügyelet, a vizsgajárműben – a járműben kialakított ülőhelyek számának megfelelően – helyet foglalhat a képző szerv iskolavezetője vagy – az iskolavezető felelőssége mellett – írásban meghatalmazott megbízottja, azonban sem az iskolavezető sem megbízottja a vizsga rendjét részvételével nem zavarhatja meg. Az írásbeli meghatalmazás legfeljebb egy napra szólhat.
A vizsgázónak a gyakorlati vizsgákon igazolnia kell a személyazonosságát, át kell adnia a vizsgabiztosnak a meglévő vezetői engedélyét és a vezetői engedélybe be nem jegyzett kategória megszerzését tanúsító vizsgaigazolást.
Motorkerékpár hátsó ülésén vizsga közben személy nem szállítható.
Az első járműkezelési vizsga kezdetén a vizsgabiztos átveszi a jelenlétében aláírt, alábbi minta szerinti „Nyilatkozatot”. A nyilatkozat hiánya vagy az aláírásának megtagadása esetén a vizsga nem folytatható le.
Azon 24. életévét betöltött vizsgázó esetében, aki nem rendelkezik „A2” alkategóriás vezetői engedéllyel, ez esetben a járműkezelési vizsga kiegészül az „alkalmassági feladat” végrehajtásával.
Az „AM” és „A” kategóriás, valamint az „A1” és „A2” alkategóriás járműkezelési vizsgáztatást december 1-je és március 1-je között szüneteltetni kell. November hónapban a hirtelen változó út és időjárási viszonyokra tekintettel a vizsgák megtartásáról a közlekedési felügyelőség jogosult dönteni.
Forgalmi vizsga csak a közlekedési hatóság által kijelölt vizsgaútvonalon tartható. A kijelölés időkorlátozást is tartalmazhat. A vizsgaútvonal magában foglalja a vizsga kiindulási helyét és az útvonal főbb csomópontjait is. A kijelölt vizsgaútvonalak jegyzékét a közlekedési hatóság az NKH honlapján teszi közzé.
Nem tartható meg a vizsga, illetve nem folytatható, ha a vizsgáztatás feltételei nem biztosítottak és emiatt a vizsgázó teljesítménye objektív módon nem értékelhető. Ebben az esetben, vagy a vizsgáztatás szabályainak megsértése esetén a vizsgabiztos köteles a vizsgát felfüggeszteni.
A vizsgabiztos felfüggeszti azon vizsgázó vizsgáját, aki:
A Képzési Rendelet 15. § (2) bekezdésben meghatározott esetekben a közlekedési hatóság az érintett vizsgázót a vizsgától legfeljebb hat hónapi időtartamra eltilthatja.
A vizsgabiztos a vizsgát felfüggesztheti és a vizsgázót a közlekedési hatóság a vizsgától legfeljebb három hónapi időtartamra eltilthatja, ha a vizsgázó a vizsga rendjét megzavarta.
A vizsgabiztos a vizsgát abban az esetben is felfüggesztheti, ha a szakoktató a vizsga rendjét megzavarta, vagy a vizsga eredményének befolyásolására törekedett. Ebben az esetben a közlekedési hatóság a szakoktatót – legfeljebb hat hónapi időtartamra – a szakoktatói tevékenységtől eltilthatja.
A közlekedési hatóság érvényteleníti azt a vizsgát, amelyet a vizsgázó a közlekedési hatóság félrevezetésével, hamis adatok közlésével, jogszabályban meghatározott feltételek hiányában vagy a vizsgáztatás szabályainak megsértésével tett le. Amennyiben a vizsgaigazolást a közlekedési hatóság már kiadta, a vizsga érvénytelenítéséről szóló jogerős határozatot az ügyfél lakóhelye szerinti fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatalának szervezeti egységeként működő okmányirodának (a továbbiakban: okmányiroda) is meg kell küldeni.
A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes.
Ha a vizsgázó a meghatározott időtartam alatt az adott kategóriához, alkategóriához, tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet.
Az adott kategóriás vezetői engedély megszerzésére irányuló Képzési Rendeletben előírt összes vizsgakövetelmény teljesítéséről az utolsó vizsgát követően a közlekedési hatóság vizsgaigazolást állít ki.
A vizsgaigazoláson szöveges bejegyzés alkalmazásával kell feltüntetni azt a körülményt, ha a vizsgázó bármely járművezetési vizsgát (járműkezelési, vagy forgalom) automata sebességváltóval rendelkező járművön tette le.
A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését a Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolással kell igazolni.
A vizsgaigazolás kiadásának a Képzési Rendelet 14. § (5) bekezdésben foglaltakon túl feltétele továbbá az alapfokú iskolai végzettség 10. § (4) bekezdésének megfelelő hitelt érdemlő igazolása:
Járművezetésre jogosító okmányt az kaphat, aki az egészségi, pályaalkalmassági, képzési és vizsgáztatási előírásoknak, továbbá a Kormány 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendeletében meghatározott feltételeknek megfelel.
Vezetői engedélyt az alábbi bekezdésekben
foglaltak kivételével – csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van, valamint nem magyar állampolgár esetében az engedély kiadását megelőző hat hónapban Magyarországon tartózkodott. Ha a kérelmező külföldi hatóság által kiállított vezetői engedéllyel rendelkezik, a közlekedési igazgatási hatóság jár el.
A népjóléti miniszter 31/1992. (XII. 19.) NM rendelete írja elő a közúti járművezetők elsősegély nyújtási ismeretei megszerzését.
Képzőszerv a tanulók igénye szerint indít elsősegély-nyújtó tanfolyamot.
A tanfolyam ára. 7.000,- Ft
Vizsgadíj: 6.500,- forint.
Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító Igazolás bemutatása alóli mentesítések
továbbá minden olyan vizsgázó, aki
További mentesítés a Vöröskeresztes igazolás megszerzése alól nem adható.
A Tanulóval kötött külön megállapodás alapján Autósiskolánk segítséget nyújt a Tanuló által biztosított saját járművel történő gyakorláshoz is. A járműnek mindenben meg kell felelnie a vonatkozó rendeletben előírt feltételeknek, továbbá érvényes CASCO biztosítással is rendelkezni kell. Az átalakítás, műszaki vizsgáztatás és az üzemeltetés költségei a Tanulót terhelik.
Elméletből a Képzőszerv által, a Nemzeti Közlekedési Hatóság Közúti Gépjármű-közlekedési Hivatalának előzetesen lejelentett tanrend szerinti óraszámot és gyakorlati tantárgyakból a minimálisan előírt tanórákat minden tanulónak teljesíteni kell. Az esetleges mulasztást a Tanulónak pótolni kell.
A Tanuló számára a képzési rész elvégzése akkor igazolható, ha az egyes tantárgyak tanteremben történő elméleti oktatására vonatkozó kötelező óraszám 10%-ánál kevesebbet hiányzott. Az óraszámok 10%-nál kevesebb hiányzást önálló felkészüléssel is lehet pótolni. Ettől magasabb óraszámú hiányzás esetén a Tanulónak – azon témakörökből, melyeken a Tanuló nem vett részt – pótfoglalkozáson kell részt venni. Lehetőség van a soron következő tanfolyam megfelelő órájának díjmentes meghallgatására.
Gyakorlati vezetésnél a hiányzást szintén pótolni kell. Ha a gyakorlati tanóra a Tanuló hibájából marad el, az elmaradt óra díját a Tanuló köteles megfizetni.
Tanuló vizsgáját érintő váratlan megbetegedése esetén – a kérelem alapjául szolgáló orvosi igazolás csatolásával – írásban igazolási kérelmet terjeszthet elő a Vas Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőségénél, hogy az elmaradt vizsgájának letételét a felügyelőség új időpontban, a vizsgadíj ismételt befizetése nélkül engedélyezze.
Az igazolási kérelmet a 2004. évi CXL. Törvény 66. § (4) bekezdésében meghatározott időn belül lehet beterjeszteni. A Felügyelőség a vizsgaigazolási kérelmet elbírálja, majd megküldi a tanuló részére a 2004. évi CXL. Törvény 66. § és 67. § (1) bekezdése alapján kibocsátott végzést.
Aktuális képzési díjainkat megtalálja a kategóriánkénti tájékoztatóban és honlapunkon.
Kedvezményekről, eseti akciókról honlapunkról értesülhet.
A tanfolyamdíjak esedékessége:
A tandíjbefizetés módjai:
Ezektől eltérő pénzbefizetés /pl. készpénz átadása az oktatónak/ nem alkalmazható!
A tandíjak emelése vagy csökkentése:
A képzés bármely szakaszában lehetőség van másik autósiskolába történő áthelyezését kérni, mely jelen képzési szerződés Tanuló általi egyoldalú felmondásának minősül. Felhívjuk a figyelmet, hogy az áthelyezési kérelmet közvetlenül Képzőszerv vezetőjének kell benyújtani.
A Tanuló kezdeményezésére – az elbocsátó Képzőszerv „Képzési igazolás” nyomtatványt tölt ki három példányban, a hiteles adatok beírásával, ha képzését másik képző szervnél kívánja folytatni,
Az elbocsátó képző szerv által kitöltött igazolás egy példánya az elbocsátó képző szervnél marad, a másik két példányt a Tanuló kapja meg. Abban az esetben, ha a kérvényező fiatalkorú, a kérelmet a szülőnek (a törvényes képviselőnek) is alá kell írnia.
Felhívjuk figyelmét arra, hogy a másik autósiskolába történő áthelyezés iránti kérelemhez kapcsolódó ügyintézés díja 15. 000,- Ft, mely összeg a Tanuló által fizetendő a Képzőszerv által kibocsátott számla ellenében, a kérelem kitöltésével egyidejűleg.
Joga van a tanulónak:
A Tanuló kötelessége:
Hallgatói észrevételek, bejelentések
Hallgatónak a képzés folyamatával kapcsolatos javaslataikat, észrevételeiket elsősorban az oktatónak jelezzék. Amennyiben az oktató nem tud megnyugtató megoldást ajánlani, úgy az ügyfélszolgálaton kérjék problémájuk megoldását, telefonon, írásban, illetve személyesen. Az ilyen módon sem rendezhető ügyek esetén keressék fel az iskolavezetőt.
Amennyiben az iskolavezető nem intézkedett megnyugtatóan, szakmai felügyeleti szervünkhöz fordulhat.
A képzést engedélyező és felügyeletet ellátó hatóság címe:
Heves Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelősége Képzés és Vizsgáztatási Osztály
Gépjárművezető képzés munkaviszonyban állók számára II. program
Vállalkozási alapismeretek képzés
Én-megerősítő (visszavezetés a munka világába) képzés
Tanulói mentorálásra felkészítő képzési szakemberek képzése (mentor)
A mese és a játék szerepe képzés
Óvodapedagógusok továbbképzése az óvoda-iskola átmenet megkönnyítésére képzés
IKER 2. : “Önállóan használom az informatikai eszközömet”
Gépjárművezető képzés munkaviszonyban állók számára II. program
Vállalkozási alapismeretek képzés
Én-megerősítő (visszavezetés a munka világába) képzés
Tanulói mentorálásra felkészítő képzési szakemberek képzése (mentor)
A mese és a játék szerepe képzés
Óvodapedagógusok továbbképzése az óvoda-iskola átmenet megkönnyítésére képzés
IKER 2. : “Önállóan használom az informatikai eszközömet”
Székhely: 1071 Budapest, Dembinszky utca 36. al. 1. | Adószám: 25341672-2-42 | Cégjegyzékszám: 01-09-278979
Szaktanfolyami képzési tevékenység engedély száma: KE/ST/81/A/2631/1/2016
A közúti közlekedési szolgáltatást végző árufuvarozó-vállalkozás szakmai irányítójának alap- és továbbképzéséhez: KGHF/43840-1/2022-ITM
Járművezető – képzési tevékenység engedély száma: KE/ST/82/A/2565/1/2016
Az autógáz-biztonsági képesítésre felkészítő tevékenység engedély száma: KGHF/49513-1/2022-ITM
Felnőttképzési engedély száma: B/2021/000113 (2021. január 11. – visszavonásig) | E/2020/000389 (2020. november 24. – visszavonásig)
E-mail cím: kepzes@modernmobilgroup.hu
© 2022 Modern Mobil Group Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. Minden jog fenntartva